Cel projektu: Kompleksowe wsparcie 216 osób niepełnosprawnych w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej, w tym wejście 78 Beneficjentów Ostatecznych projektu na rynek pracy poprzez wykorzystanie metody zatrudnienia wspomaganego, w okresie od 01.04.2023 do 31.03.2026 r.

Zachęcamy do udziału w projekcie:

• Osoby z niepełnosprawnością intelektualną
  • Osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi
  • Osoby z długotrwałą, chroniczną niepełnosprawnością o charakterze psychicznym
  • Osoby z niepełnosprawnością sprzężoną
  • Osoby z niepełnosprawnościami o szczególnych trudnościach w znalezieniu i utrzymaniu pracy

Grupa docelowa: osoby niepełnosprawne bez względu na stopień i rodzaj niepełnosprawności, zamieszkujące na obszarze województw: małopolskiego, śląskiego i opolskiego oraz:

• Wyłącznie w wieku aktywności zawodowej tj. osoby, które w dniu przystąpienia do projektu nie osiągnęły wieku emerytalnego
  • Które na dzień rekrutacji do projektu NIE SĄ ZATRUDNIONE
  • Które NIE KORZYSTAJĄ z tej samej formy wsparcia w ramach kilku równocześnie realizowanych projektów – jeżeli realizacja tej samej formy wsparcia prowadzi, w każdym z projektów, do osiągnięcia tych samych efektów
  • Nie są zatrudnione w projekcie
  • Nie są uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładu Aktywizacji Zawodowej
  • W przypadku uczestnictwa w Środowiskowym Domu Samopomocy zakres wsparcia nie może dotyczyć działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z indywidualnym planem postępowania wspierająco-aktywizującego.

Zakres oferowanego wsparcia:

• Diagnoza Doradcy Zawodowego
  • Diagnoza Psychologa
  • Diagnoza Trenera Zatrudnienia Wspomaganego
  • Opracowanie Indywidualnego Planu Działania
  • Wsparcie Psychologa
  • Wsparcie Doradcy Zawodowego
  • Wsparcie Trenera Zatrudnienia Wspomaganego
  • Poszukiwanie ofert pracy
  • Poszukiwanie szkoleń/kursów/kursów zawodowych/staży zawodowych
  • Szkolenia/Kursy/Kursy zawodowe
  • Staże zawodowe