Cel projektu: wejście 90 osób z niepełnosprawnościami na rynek pracy poprzez wykorzystanie metody zatrudnienia wspomaganego w okresie: 01.04.2019 r. – 31.03.2022 r.

Zachęcamy do udziału w projekcie:

• Osoby z niepełnosprawnością intelektualną
  • Osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi
  • Osoby z długotrwałą, chroniczną niepełnosprawnością o charakterze psychicznym
  • Osoby z niepełnosprawnością sprzężoną
  • Osoby charakteryzujące się niskim poziomem wykształcenia lub jego brakiem oraz brakiem doświadczenia zawodowego.

Grupa docelowa: osoby niepełnosprawne w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym bez względu na rodzaj niepełnosprawności, zamieszkujące na obszarze województw: małopolskiego, śląskiego i opolskiego, a także:

• Osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne)
  • Pozostające bez zatrudnienia
  • Nie będące w wieku emerytalnym
  • Nie będące uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej lub Zakładu Aktywizacji Zawodowej
  • Nie korzystają z tej samej formy wsparcia w innym projekcie współfinansowanym ze środków PFRON

Zakres oferowanego wsparcia:

• Opracowanie indywidualnego planu rozwoju zawodowego
  • Wsparcie trenera zatrudnienia wspomaganego w podjęciu zatrudnienia
  • Możliwość odbycia płatnego stażu zawodowego
  • Udział w kursie zawodowym zmierzającym do podniesienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych
  • Dodatki aktywizacyjne
  • Trening umiejętności społeczno-zawodowych
  • Wsparcie psychologa i doradcy zawodowego

Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

Wszystkie działania zapewniane w projekcie, oparte są na metodologii zatrudnienia wspomaganego i mają na celu pomoc w znalezieniu i utrzymaniu zatrudnienia.

Nasze zadania dostosowujemy do indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych, będących beneficjentami ostatecznymi projektu.

Biuro projektu:

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego ,,KLUCZ’’

Kolbark, ul. Źródlana 3, 32-310 Klucze

Tel./fax 32 647 80 50